Warning: htmlspecialchars_decode() expects parameter 1 to be string, array given in /home3/rivbir/public_html/includes/application.php on line 246
Çin'de Ticaret, Ticaretin Geleceği, Çin'de Ticaret Nasıl Yapılır

Warning: htmlspecialchars_decode() expects parameter 1 to be string, array given in /home3/rivbir/public_html/includes/application.php on line 246

Çin'de Ticaret ve Ticaretin Geleceği

china-mapÇin’de ticaret mi yapmak istiyorsunuz? Firmanızı büyütmek ve geliştirmek için yatırım yapıcak bir yol mu arıyorsunuz? Büyük markaların ardından gelişen küçük ve orta ölçekli firmalar genellikle işlerini daha komplike hale getirmemek için mevcut ürünlerin aynılarını yapmaya başladılar. Bu duruma Japonya’nın ilk zamanlarında da rastlamıştık. Japon malları ilk zamanlar çok kalitesiz olduğundan piyasada ki güvenirliliğini yitirmişti ancak ucuz olması onların en büyük kozlarıydı. Zamanla gelişen Japonya şimdi dünyanın en büyük 4 ülkesi arasında. Çin’in gittiği yolda aynı gözüküyor. Artık ürün kalitesi artıyor çünkü işçilerin kalitesi artıyor. Çin’de ki yerel ve ulusal televizyonlarda sürekli olarak mesleki eğitim okullarının ve kurslarının reklamları dönüyor. Evet, Çin artık kaliteli mal üretmeye başlıyor. Bu süreçte çok büyük markalar stratejilerini değiştirip yeni yeni ortaya çıkan ve ileride popüler bir ticaret merkezi olmaya aday Bangladeş veya Malezya gibi ülkelere yönelebilirler. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, büyük markaların bıraktığı Çin’de kimler iş yapıcak?

Çin’in ihracatının yavaşlayacağını ve kâr oranının çok düşeceğini söyleyen birçok kişi var. Ancak şöyle bir durum var ki yukarıda söylediğim gibi büyük markaların ardından kalan boş yerler yeni işletmeler için ve yeni yatırımlar için bir hazine haline dönüşücek. Orta ölçekli firmaların daha çok rekabet ettiği bir yer haline gelicek ve bunun doğrultusunda yeni fikirlerle beraber yeni ürünler meydana gelicek. Çin’e yatırım yapmak zor olsada artık dünyada uluslararası ticaret güvenli bir ortamda gerçekleşiyor. Herşey bankalar tarafından yönlendiriliyor ve firmaların birbirlerine yanlış yapma ( tabiri caizse kazık atma ) olasılığı kalmıyor. Ticarette ki risk oranıda düştüğü için Çin çok cazip bir ülke.

Son olarak söylemek istediğim şey ise, Çin’in mevcut politikası ve güçlü yönetimiyle daha da büyüyecek ve dünyada ki sıralamasını uzun süre koruyacaktır.

Müşteri Hizmetleri

Her türlü şikayet ve görüşleriniz için lütfen bize ulaşın.

phone1 +86 21 617 66 251
email1 info@trade-advisor.net