Warning: htmlspecialchars_decode() expects parameter 1 to be string, array given in /home3/rivbir/public_html/includes/application.php on line 246
Bilgi Paylaştıkça Büyür | Ticaret Ansiklopedisi |

Warning: htmlspecialchars_decode() expects parameter 1 to be string, array given in /home3/rivbir/public_html/includes/application.php on line 246

Çin Pazarına Genel Bakış

Küresel ekonomide, Çin en hızlı büyüme oranına sahip ülkelerden biridir. Senede ortalama olarak en az %7-8 oranında büyüme göstermektedir. Bu büyüme oranına nazaran bazı sektörlerde ki büyüme oranı çok daha büyüktür.

Devamını oku...

Plan Yapmak

İthalat yapamayı düşünüyorsanız ilk önce ürünü satın alma, kargolama, gümrükleme ve satış olarak ayırıp hepsini tek tek araştırmalısınız.

Bunların sıralamalarıda sizin durumunuza göre değişicektir.

Devamını oku...

Yurtdışı Pazarına Açılmadan önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

İhracata karar veren bir firmanın girebilecekleri piyasalar hakkında ön bilgi sahibi olmaları gereken bir çok ekonomik, siyasi, doğal ve teknolojik verileri iyi değerlendirmeleri gerekir.
Firmanın girilecek piyasa hakkında bilgi sahibi olması açısından cazip olup olmadığı değerlendirilirken göz önünde tutulması gereken bazı faktörler vardır.

Devamını oku...

Incoterms 2000

Uluslararası ticaretle yakından uzaktan alakası olmuş herkesin kulağına çalınmış bir kavramdır Incoterms. Uluslararası ticari terimler şeklinde Türkçeleştirebileceğimiz Incoterms, global alıcı ve satıcılar arasında, malın ödeme, teslim ve sorumlulukların geçişini bildiren ortak dildir aslında.

Devamını oku...

Ticarette Kültür Farklılıkları

Günümüzde globalleşmenin etkisiyle ülkeler arasındaki sınırlar inceliyor, kültürler birbirlerine daha da yakınlaşıyor. Ancak henüz insanlar kendi özlerinden, köklerinden vazgeçmiş değiller. Bu durum, farklı kültürlerin farklı iş yapma modellerine sahip olmasına neden olan önemli bir etken.

Devamını oku...

Firmalar Neden Dış Ticaretle Uğraşmalı

Günümüz iş yaşamının büyük kısmını uluslararası işletmeler oluşturmakta. Global rekabet büyük küçük demeden, hem iç piyasada hem de dış piyasada rekabeti kızıştırıp, işleri daha da zorlu hale getiriyor.

Devamını oku...

Müşteri Hizmetleri

Her türlü şikayet ve görüşleriniz için lütfen bize ulaşın.

phone1 +86 21 617 66 251
email1 info@trade-advisor.net